מחקר חדש 2018 קובע שהנחת תפילין עוזרת בבריאות הלב

תפילין יכולים, למעשה, לספק הגנה מפני התקפי לב

.אז עכשיו זה רשמי תפילין, מי שמניח תפילין יותר בריא וחי יותר זמן.

מחקר שבוצע באוניברסיטת סינסינטי קובע שגברים שמניחים תפילין מידי יום משפרים את זרימת הדם ובריאות הלב.

במסגרת המחקר, שתוצאותיו פורסמו במגזין בשם רפואי בשם "American Journal of Physiology-Heart and Circulatory Physiology ", נבחנו עשרים גברים תושבי האזור. תשעה מבין הנבדקים נוהגים להניח תפילין מדי יום, ו-11 הנותרים אינם נוהגים לעשות זאת. הגברים היו בני 18 עד 40, במצב רפואי טוב.

לדברי פרופ' ג'ק רובינשטיין, שעמד בראש צוות החוקרים, "התפילין מונחות על הזרוע הלא דומיננטית. הן נקשרות בצורה די הדוקה, בצורה שאינה מונעת את זרימת הדם, למשך כ- 30 דקות רצופות. המתפללים יושבים ועומדים, כך שלעיתים קרובות אתה צריך להדק מחדש את הרצועה סביב הזרוע שלך". הוא מסביר, כי הידוק הרצועה יוצר לא אחת אי נוחות, ותחושת כאב זו היא זו שדווקא מקנה הגנה משמעותית מפני התקפי לב חמורים בעתיד: "מצאנו כי אצל אנשים שהניחו תפילין – בטווח הקצר או בטווח הארוך – נמדדה השפעה חיובית על זרימת הדם שלהם", מה שהוביל לתוצאות טובות יותר בהתמודדות עם מחלת לב.

תפילין זה הלב שלנו

מהמחקר עולה עוד, כי אצל כל המשתתפים חל שיפור בזרימת הדם לאחר שהניחו תפילין פעם אחת בלבד במהלך המחקר, אך זרימת הדם הייתה טובה יותר בקרב אלו שמניחים תפילין בקביעות: "תפילין יכולים, למעשה, לספק הגנה מפני התקפי לב חמורים מכיוון שמניחים אותם כמעט מדי יום".

הרשמה לתזכורת

אנא שלחו לי הודעת SMS לתזכורת לגבי: